Şimdi (Hemen) “Let’s Encrypt” ile “Ücretsiz SSL Sertifikası” Sahibi Olun!

Firmamızdan satın alacağınız veya satın almış olduğunuz tüm hosting paketlerinde Ücretsiz SSL Sertifikası kullanabilirsiniz. Google’ın yakın bir zamanda duyurmuş olduğu SSL sertifikası olan web sitelerinin arama sonuçlarının değerlendirilirken öncelik vermesi avantajına da Ücretsiz SSL Sertifikası ile sahip olacaksınız!

Firmamızdan satın alacağınız tüm hosting paketlerinde Ücretsiz SSL Sertifikası kullanabilirsiniz.

Google yakın bir zamanda duyurmuş olduğu SSL Sertifikası olan web sitelerinin arama sonuçlarının değerlendirilirken öncelik vermesi avantajına da Ücretsiz SSL Sertifikası ile sahip olabilirsiniz. Ücretsiz SSL Sertifikası hizmeti sunduğumuz Web Hosting paketlerimizi denemek için hemen şimdi sipariş verin bu Avantajı kaçırmayın.

Let’s Encrypt SSL Sertifikası Kullanmanın Başlıca Avantajları Nelerdir?

  • Tamamen Ücretsiz! olması.
  • Yeni tüm tarayıcılar, iOS ve Android cihazlar dahil Let’s Encrypt SSL’i eksiksiz desteklemesi.
  • Özel IP adresi satın almadan kullanabilmeniz.
  • Alt etki alanlarında (SubDomain) kullanabilmeniz.

Let’s Encrypt Nedir? ve İleride Ücretli Sertifika Olabilir mi?

Let’s Encrypt kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. İleride ücret almayacaklarını belirtiyorlar. Bu sebeple Let’s Encrpyt ücretsiz kalmaya devam ettiği süre içerisinde, biz de ücretsiz olarak siz değerli müşterilerimize ücretsiz olarak SSL Sertifikasını sunmaya devam edeceğiz.

Let’s Encrypt SSL Sertifikası Nasıl Kurulur?

  • Kurulumu oldukça basittir. Öncelikle Hosting Yönetim panelinizde SSL Bölümünden Let’s Encrypt SSL Sertifikası’nı aktif etmeniz (kurulum yapmanız) gereklidir.
  • Daha sonra Domain bölümünden “private_html” klasörünü de aktif ettikten sonra HTTPS bağlantısı ile web sitenize erişebilirsiniz.
  • Ayrıca bu işlemleri Teknik destek Departmanımıza yeni yardım talebi oluşturduğunuz taktirde; İşleminiz ekibimiz tarafımızdan yine ücretsiz olarak yapılabilir.

Let’s Encrypt Sizce Güvenli mi?

Let’s Encrypt dünyaca bilinen markalarla işbirliği içerisinde olduğu için her ne kadar bu hizmeti ücretsiz olarak sunsada güvenilir olduğunu düşünüyoruz.

SSL Kurulumunda En Çok Hangi Sorun ve Problemler İle Karşılaşılıyor?

Müşterilerimiz SSL sertifikası kurulduktan sonra yeşil kilit simgesi görünmüyor? Sorusunu oldukça sık sık bize soruyor. Bu işlem için dikkat edeceğiniz husus;

Site içerisindeki ve dışarıdan eğer veri çekiyorsanız tüm linklerin https olması gerekmektedir. Örneğin; PNG, JPG, CSS ve JS dosyalarınızı http://www.sizinsizeadresiniz.com/logo.png gibi çağırdığınızda PNG dosyanıza bağlanamayacaktır. Bu nedenle de yeşil kilit simgesi yerine ikaz simgesi görünecektir.

Let’s Encrypt SSL’in Türkçe Karakterli Alan Adları İçin Desteği Var mı?

Let’s Encrypt henüz Türkçe karakterli alan adları için desteği maalesef sunmamaktadır.

Let’s Encrypt Hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz aşağıda ki linkleri inceleyebilirsiniz.

Bedava (Ücretsiz!) SSL Hizmeti 20/07/2021 tarihi itibari ile yeni alınan Bireysel Hosting, Kurumsal Hosting, Multi Hosting, WordPress Hosting ve Tüm Hosting hizmetlerimiz için geçerlidir.

*** Yukarıda da belirttiğimiz gibi firmamızdan mevcut hosting hizmeti alan ve yeni hosting hizmeti alacak tüm müşterilerimiz ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir. Aksi web sitemizde açıklanana kadar bu hizmet süresiz ve ücretsiz olarak devam edecektir. Bilgilerinize,

Başka bir makalede görüşmek dileği ile …

Saygılar,

Yazar Hakkında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir