İzmir Datacenter

Bina

PlusLayer 400 m2, 200 m2, ve 200 m2 olmak üzere toplamda 800 m2’lik 4 veri merkezi (datacenter) salonuna sahiptir. İzmir Konak’da bulunan Anba İş Merkezi’nin 5. ve 6. katında yer almaktadır. Anba İş Merkezi’nin yapımı 1980 yılında tamamlanmış ve 1981 yılında hizmete açılmıştır. Anba İş Merkezi, Metro ve İzban ulaşım hattı üzerine inşa edilmiştir. PlusLayer Datacenter konumu itibari ile İzmir'in eşsiz en önemli merkezi konumundadır.

Enerji

PlusLayer Veri Merkezi'nin enerji kapasitesi 1 MW beyaz alan için, 1 MW ofis alanları için ve 1 MW da yedek olmak üzere toplamda 3 MW’tır. Enerji, Anba İş Merkezi üzerinde bulunan ve PlusLayer’a ait olan ikisi ana, biri yedek 3 farklı dağıtım trafosu ile PlusLayer Veri Merkezi’ne aktarılır. PlusLayer Veri Merkezi’ne ait trafolar orta gerilim ring şebekesine bağlıdır ve böylece iki noktadan besleme ile yedeklenmiştir.

İzmir Veri Merkezi
PlusLayer Datacenter

İklimlendirme

PlusLayer Veri Merkezi iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır. “Free cooling” iklimlendirmede kullanılan suyun soğutulması için dış ortamdaki düşük hava sıcaklığını kullanmayı mümkün kılan ekonomik bir iklimlendirme metodudur. Veri merkezindeki “free cooling” altyapısına sahiptir.